عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه حرکات دامنه­ای در شرق گیلان به روش آنبالگان(مطالعه موردی: پیلدره از توابع شهرستان املش)

قسمتی از متن پایان نامه :

–  رطوبت نسبی

رطوبت نسبی عبارت می باشد از نسبت بخار آب موجود در هوا به مقدار بخار آبی که در همان دما        می تواند داشته باشد. (علیجانی، بهلول، 1376).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنصر اقلیمی دیگری که گیلان را در میان استان های دیگر کشور شاخص می سازد اندازه رطوبت نسبی هوا می باشد. رطوبت نسبی که در واقع توانایی هوا در نگهداری رطوبت در دماهای مختلف می باشد در ساعات اولیه صبح به حداکثر و در میانه روز کم ترین مقدار می باشد.

رطوبت نسبی حداکثر و حداقل در کلیه ماههای سال بالای 59 درصد می‌باشد. متوسط سالانه رطوبت نسبی حداکثر حدود 7/93  درصد می‌باشد. این مقدار بین حداکثر 2/96 درصد آبان  ماه و حداقل 4/89  درصد در تیر ماه در نوسان می باشد. رطوبت در شرایطی که دمای هوا بالا نباشد مشکلی برای آسایش بشر به وجود نمی­آورد اما رطوبت نسبی بالا موجب می گردد تا تعرق بدن به خوبی صورت نگیرد در نتیجه فرصتی برای خنک شدن اتفاق نمی افتد به این حالت هوا در اقلیم شناسی حال شرجی گفته می گردد. با عنایت به موارد مذکور و اندازه رطوبت در اقلیم مورد مطالعه ایجاد کوران در طراحی ضروری به نظر نمی‌رسد و لیکن جهت حفاظت بنا پیش روی رطوبت بالارونده که معمولاً به دلیل ضعف های اجرایی ایجاد می گردد، توصیه می گردد ساختمانها در زمان طراحی و اجرا روی سکوهایی به ارتفاع تقریبی80 سانتیمتر اجرا شوند. تا تهویه هوا به خوبی صورت گیرد و از خوردگی مصالح توسط رطوبت حتی الامکان جلوگیری گردد.

همانگونه که از مقادیر جدول فوق بر می­آید، مقدار رطوبت نسبی در هیچ ماهی از سال کمتر از 1/60 درصد نمی باشد، همچنین بیشترین رطوبت نسبی ماهانه مربوط به آبان ماه با 3/84 درصد می باشد.

در حالت کلی با افزایش درجه حرارت از اندازه رطوبت نسبی کاسته ی گردد و با کاهش آن بر مقدار رطوبت نسبی افزوده می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 عواملی که منجر به حرکات دامنه ای در روستای پیلدره می شوند کدامند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد